Telefon

0541 878 89 68

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 10:00-18.30

Genital Estetik Ankara Op. Dr. Nurten Koç

Genital Estetik

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus vajinal kasların istemsiz kasılmaları sonucunda cinsel ilişkinin olamaması veya oldukça ağrılı olmasını tarif eden bir cinsel birleşme sorunudur. Çoğunlukla bir ‘cinsel ilişkiye girememe hastalığı’ veya ‘ilk gece korkusu’ olarak da bilinir. Kadının kendi arzusuna rağmen vajina içine eşinin penisi, parmak, fitil, tampon gibi yabancı bir maddeyi alamaması, jinekolojik muayene olamaması olarak da tarif edilir. Genelinde psikolojik sebepler rol oynasa da, zannedildiği gibi basit, geçici bir korku değil, gerçek bir hastalıktır.

Pek çok çift kendi kendilerindeki bu sorunun zamanla aşılabileceğini düşünerek, vajinismus tedavisi almayı uzun bir süre reddetmekte, ertelemektedir. Oysaki her hastalıkta olduğu gibi, vajinismusta da ilk yapılması gereken, bu alanda uzman bir hekime başvurarak profesyonel destek almaktır.

“Vajinismus tedavisinde neler yapılıyor” veya “yıllarca aşamadığım başkasının yardımı ile nasıl aşacağım” şeklindeki sorular problemi yaşayan pek çok çiftin aklını kurcalamaktadır. Hâlbuki kalıcı çözümler artık mümkündür.

Vajinismus Tedavisi Nasıldır?

Cinsellik, evliliğin “ana atardamarlarından” birisidir. Sağlıklı bir cinsel yaşam olmadan, evliliği ideal şekilde sürdürebilmek mümkün değildir.

Cinsel ilişkiye girememe şikâyeti ile başvuran tüm çiftlerin aklında; “sorunumun gerçek kaynağı ne, gerçekten tedavi olabilecek miyim, nasıl bir tedavi göreceğim, vajinismus tedavisi nasıl, parmak egzersizi yapacak mıyım, tedavim kaç gün sürecek, tedavi için ödeyeceğim ücret ne olacak” gibi onlarca soru bulunur. Henüz daha ilk görüşme esnasında, aklınızda yer eden bu tür soruların cevaplandırılması size rahatlık ve güven verecektir.

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölgeye uygulanan estetik tedaviler gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Labia minoranın küçültülmesi, labia majoranın dolgunlaştırılması ve vajinal gençleştirmenin yanı sıra genital bölgedeki koyu cildin ağartılması yani genital bölge beyazlatma (vulvar bleaching) da son yıllarda sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajina beyazlatma (Vulvar ağartma, genital-anal bölgede renk açma) uygulaması 1 saatten az süren, invaziv olmayan bir işlemdir. Uygulama süresi ve sayısı mevcut cilt rengine, istenen ten tonuna ve vücudun lazere karşı doğal reaksiyonuna bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. Ortalama uygulama sayısı 1-3 arasında değişir. Ancak, ilk tedaviden sonra bile cilt tonunuzda hemen bir fark göreceksiniz ve bir sonraki uygulama ile iyice hafifleyecektir.

Vajinal Daraltma

Vajina daraltma normal doğum sırasında oluşan, vajinada istenmeyen bir takım doku düzeyindeki genişlemeler, esnemeler ve sarkmaları düzeltmek ve sıkılaştırmak için yapılır.

Vajina genişlemesi cinsel ilişki sırasında partnerlerin her ikisi için de problem yaratır. Genişleme veya bozukluk cinsel ilişki sırasında ağrı, orgazm olamama, cinsel doyumda azalma, cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Bu durumdan dolayı kadının kendine olan güveni azalır, ilişkisi yıpranmaya başlar ve cinsel isteksizlik gelişir. Bu durumları yaşamamak için vajina daraltma ameliyatları yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi almak ve danışmak için Dr. Nurten Koç'a iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Genital Estetik Randevu Formu

Randevu almak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurup Gönder butonuna basınız.

(Dr. Nurten Koç Genital Estetik Randevu Formu)

Op. Dr. Nurten Koç Randevu Al
Dr Nurten Koç Hemen Ara Dr Nurten Koç WhatsApp Hattı