Telefon

0541 878 89 68

Çalışma Saatleri

Pzt-Pzr: 10:00-18.30

Gebelik Ankara Op. Dr. Nurten Koç

Gebelik

Sevgili anne ve baba adayları,

Beklenen adet (mens) kanamanız oluşmadıysa kafanızda binbir soru ,heyacan,panik oluşacak elbette. Daha önce adet düzensizliğiniz yoksa bu durum siz ve eşiniz için hayatta başınıza gelebilecek en güzel şeyin habercisi olabilir. Panik yapmadan hekiminizi aramalı,durumu anlatmalı ve randevunuzu almalısınız . Hekiminiz sizi ultrasonografi (usg ) ve kanda bhcg testi ile değerleniricek ve gebelik var ise dünyanın en müjdeli haberini size verecektir.

Planlı ve istemli bir gebelik haberi almak, sizi çok mutlu edecektir kuşkusuz ama aynı zamanda da sizin için bilinmezliklerle dolu olan süreçte birçok soru işareti ve kaygıya da neden olacaktır.

Burada hekiminizin yaklaşımı, sizin için ayırdığı vakit, deneyimi, , sorularıza aldığınız net cevaplar oldukça önemlidir. 40 hafta kadar sürecek ve bir anne adayı için son derece özel olan bu süreçte hekiminize duyduğunuz güven çok önemlidir. Bu nedenle başlangıç olarak gebelik takibinizi yapacak olan hekiminizi belirlemeniz sizi oldukça rahatlatacak; eş, dost, akrabanın yaşadığı ve sadece kendi yorumlarıyla dinlediğiniz gebelik ve doğum efsanelerine kulaklarınızı kapatacaksınız . Unutmayın ki gebelik bir hastalık değidir ve her ne kadar standart takip perioyotları ve yöntemleri olsa da her gebelik anne ve bebek açısından kendi dinamiklerinyle özeldir ve bu anlayışile takip edilmelidir.

Bundan sonraki süreci hekimizin her muayenede size vereceği bilgiler ve önerilerle adım adım ilerleyerek geçireceksiniz. Doğum şekliniz, tıbbi öncelikler gözetilerek ve elbette normal doğumun ön planda tutulmasıyla, son haftalarda ve hatta doğum eylemi sırasında hekiminizin kararı ile belirlenecektir. Hangi hastanede ve koşullarda doğum yapacağınız kısmı ise yine hastanenin sunacağı tıbbi ve otelcilik hizmetleri değerlendirilerek ,hekiminizle beraber alacağanız karardır.

Tüm bu nedenlerle ruhsal ve bedensel olarak rahat bir gebelik takibi için hekiminiz ve sizinle kurduğu iletişim , ona ve ekibine duyduğunuz güven çok önemlidir.

Daha fazla bilgi almak ve danışmak için Dr. Nurten Koç'a iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Gebelik Randevu Formu

Randevu almak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurup Gönder butonuna basınız.

(Dr. Nurten Koç Gebelik Randevu Formu)

Op. Dr. Nurten Koç Randevu Al
Dr Nurten Koç Hemen Ara Dr Nurten Koç WhatsApp Hattı